SA Noored Olümpiale
Hakka
toetajaks!

Stipendiumikonkursi tingimused

SIHTASUTUS NOORED OLÜMPIALE

SIHTASUTUS NOORED OLÜMPIALE STIPENDIUMIKONKURSI TINGIMUSED

Stipendiumi statuut

Sihtasutus Noored Olümpiale stipendium on mõeldud 18-25 aastastele Eesti noorsportlastele, kellel on ambitsioon jõuda oma spordialal maailma tippu. Hetkel saavad stipendiumile kandideerida individuaalsete olümpiaalade sportlased. Stipendiumi suuruseks on 10 000 eurot aastas, millest kuni 3 000 eurot moodustab spordipsühholoogia, vaimse treeningu ja koolitustega seotud kulude sihtfinantseerimine. Stipendium antakse sportlase järgmise olümpiahooaja lõpuni, maksimaalselt kuni neljaks aastaks.

Taotluste esitamise tähtaeg on 31. mai 2019 kell 12.00.

Kui soovid konkursil osaleda, siis palun saada meile:

 1. Motivatsioonivideo (kuni 5 minutit pikk), milles ütled meile, miks just Sina peaksid olema meie stipendiaat. Muuhulgas huvitab meid:
  • Mis on Sinu eesmärk spordis?
  • Miks sa spordiga tegeled?
  • Kes või mis Sind spordis inspireerib?
  • Kes on Sinu suurimad fännid ja toetajad?
  • Milline on olnud Sinule kõige rohkem emotsioone pakkunud kogemus spordis ja mis selle Sinu jaoks eriliseks tegi?
 2. Elulookirjeldus, mis sisaldab ülevaadet Sinu senisest haridusteest, õppeedukusest ja muudest huvitegevustest. Kui omad töökogemust, lisa ka see. Millised on Sinu peamised eesmärgid spordiväliselt? Kui Sa ei teeks tippsporti, siis millega Sa tegeleksid?
 3. Spordialane elulookirjeldus. Palun võta aega ja pane võimalikult detailselt kirja oma areng ja tulemused läbi aastate. Märgi juurde ka aastate lõikes treeningmahud ja treener(id), kes on Sind juhendanud ning nende kontaktandmed (e-post, telefon). Muu hulgas pane palun kirja:
  • Millised on Sinu senise sportlastee säravaimad tulemused?
  • Millised on Sinu spordiala tähtsaimad võistlused ja kus kohast me nende tulemuste kohta infot leiaksime?
  • Kuidas toimub Sinu spordialal olümpiamängudele kvalifitseerumine?
  • Milline on Sinu tase võrreldes maailma paremikuga?
  • Mis jääb Sinul veel puudu, et olla oma spordialal maailma tipus?
 4. SWOT analüüs. Palun pane kirja, millised on Sinu kui sportlase tugevad ja nõrgad küljed, nii füüsilises kui vaimses plaanis, ning milliseid võimalusi ja ohte näed enese arendamiseks ja oma sportliku põhieesmärgi saavutamisel.
 5. Tugisüsteemi või meeskonna analüüs. Palun kirjuta meile, kes moodustavad Sinu praeguse tugisüsteemi spordis sh. treener(id), erinevad taustajõud, toetajad, sõbrad-fännid, kes panustavad Sinu sportlaskarjääri. Palun analüüsi:
  • Millised on olemasoleva tugisüsteemi tugevused ja millised on nõrgad kohad?
  • Kuidas peaks Sinu olemasolevat tugisüsteemi täiendama või muutma?
  • Milline oleks ideaalne tugisüsteem Sulle kui tippsportlasele, milleni soovid liikuda?
 6. Eelarve. Palun pane Excelis kokku oma käimasoleva hooaja eelarve. Soovime teada:
  • Kui suur on Sinu hooaja eelarve?
  • Milline on eelarve tulude pool – kes on Sinu praegused toetajad ning kui suures mahus nad eelarvesse panustavad?
  • Milline on eelarve kulude pool? Palun loetle olulisemate kulude kaupa, milleks Sa raha kasutad.
  • Kui Sind valitaks Noored Olümpiale stipendiaadiks, siis kuidas Sa kasutaksid meie poolt antavat stipendiumit? Palun selgita, kuidas meie stipendiumist kaetavad kulutused aitavad Sind kui sportlast arengus edasi.

Taotluste esitamise tähtaeg on 31. mai 2019.

Kandideerimiseks vajalike materjalide kokku panemisel palun ole põhjalik. Kuna meile laekub suur hulk avaldusi, siis kahjuks ei ole meil võimalik kõigi kandidaatidega isiklikult kohtuda ja esialgse selektsiooni peame tegema eespool kirjeldatud materjali kaudu saadava informatsiooni põhjal. Lõpliku valiku teeb meie stipendiumikomisjon pärast eelvalikust edasi pääsenud kandidaatidega näost näkku kohtumist 31. juuliks.

Oma taotluse saad meieni toimetada lehel asuva vormi abil. Videofaili edastamiseks kasuta veebipõhiseid lahendusi (nt. Dropbox, GoogleDrive, WeTransfer vms) ja meile saada alla laadimiseks vajalik link. Elulookirjeldus, spordialane CV, SWOT ja tugisüsteemi analüüsid palun koonda ühte dokumenti ning eelarve eraldi Exceli faili. Mõlemad failid saad meile saata kodulehel oleva kandideermisvormi kaudu. Meile saadetud informatsioon on konfidentsiaalne, ei kuulu jagamisele kolmandate osapooltega ja sellele on ligipääs ainult sihtasutuse juhatusel, nõukogul ning stipendiumikomisjoni liikmetel.

Kui Sul tekib mingeid täiendavaid küsimusi, ole hea kirjuta info@nooredolumpiale.ee või helista +372 5251116.

SINU ABIGA KASVAVAD TALENTIDEST OLÜMPIAVÕITJAD!

Toetada võib iga summaga, kasvõi 10, 30 või 50 euroga ühekordselt või püsitoetajana.

Ole toetaja!

Oma panuse saad kanda Noored Olümpiale arveldusarvele:
Swedbank EE452200221063726883
LHV EE317700771001742696
SEB EE471010220255127223
Luminor EE941700017004018450

Saaja: Sihtasutus Noored Olümpiale

või helista toetusnumbrile 9002018
(toetussumma 5 eurot)

Ole suurtoetaja!

Kui soovid suuremalt toetada, kirjuta palun paavo@nooredolumpiale.ee

Kuidas kasutame Sinu annetust?

Kogutud toetussummat kasutame sihipäraselt sportlaste arengu toetamiseks läbi stipendiumite, vaimu treenimiseks koostöös spordipsühholoogidega ning meedia- ja brändikoolitusteks.

Meie poolne toetus on sportlastele garanteeritud terve olümpiatsükli välteks. Ühe sportlase aastane stipendium on 10 000 eurot, millest 1/3 suunatakse sihtasutuse poolt pakutavatele sporditeenustele, sh vaimu treenimisele ja koolitustele. Üheks koolitajaks ja sportlaste mentoriks on olümpiavõitja Gerd Kanter.

Rahalist stipendiumit kasutavad sportlased eelkõige välislaagrite- ja kulude katteks, treeningvarustuse ja taastumisvahendite soetamiseks. Näiteks jõudis Marten Liiv viimastele taliolümpiamängudele tänu Calgary MK-etapile, kuhu pääses võistlema Noored Olümpiale stipendiumi abil. Aerutaja Joosep Karlson soetas endale esimese kanuuergomeetri Eestis, tänu millele saab sportlane teha erialast trenni ka talvisel perioodil.

SA Noored Olümpiale on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja.

Kutsume Sind toetama tulevaste võitjate arengut, et aidata sporditippudel kasvada ja suuri tegusid teha!
VALI SUMMA
5
15
25
50
EUR
ANDMED
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
MAKSE MEETOD
 • seb
 • swedbank
 • lhv

Sihtasutus Noored Olümpiale on tulumaksusoodustusega organisatsioonide nimekirjas, mis tähendab, et kõik toetajad saavad annetustelt tulumaksu tagasi taotleda. Küsimuste korral palun kirjuta meile aadressil info@nooredolumpiale.ee